Ako sa behá v spodnom prádle medzi ľudmi

Autor: | Publikované v kategóriach Šport Žiadne komentáre

Alebo nehnevaj sa, vyhral som stávku

Druhý deň od nášho spustenia sa konal vianočný beh na Vodnom diele Žilina. Dúfam, že viacerí z vás sa zúčastnili, zabehli kilometer alebo aj maratón. Výsledky teraz nie sú podstatné. Keby náhodou niekto chcel, môže sa pozrieť na oficiálnu stránku. Zima bola poriadna, ale nám, ktorí sme behali, bolo samozrejme teplejšie.


Pre našu kamarátku mal tento závod aj iný rozmer. Uzatvorila totiž so svojím kamarátom stávku. Išlo o to, že kto z tejto dvojice dobehne ako posledný, musí sa prebehnúť v Žiline cez Mariánske námestie iba v spodnom prádle. Pre tých, ktorí nevedia, je to úplné centrum Žiliny a teraz cez vianočné sviatky tam postáva celý deň plno ľudí, ktorí popíjajú punč. Podobných stávok som už v živote zažil mnoho, ale vždy keď došlo na lámanie chleba, tak sa ten, čo prehral, z toho nejak vyzliekol. Títo dvaja dokonca podpísali aj zmluvu. Ja som však neveril. V zmluve sa napríklad nehovorilo nič o tom, čo v prípade, že porazený odmietne vykonať trest.

Preteky boli o to zaujímavejšie, že kamarát si celý čas myslel, že ona bola pred ním. Bežala totiž pred ním nejaká slečna, ktorá mala na hlave mikulášsku čiapku a on ju stále nemohol obehnúť. Súťažilo sa na trati dlhej 8,3 km. Napínať vás nebudem, vyhral to on s veľmi dobrým časom niekde na úrovni 35 minút, takže klobúk dolu.

Po preteku a kapustnici sa teda vybrali na námestie, kde došlo k naplneniu trestu. Podmienky boli nasledovné. V jednom rohu sa mala vyzliecť, prebehnúť ku fontáne, urobiť lastovičku a piruetu, dôjsť do opačného rohu a tam sa zase obliecť. Bolo dosť chladno, okolo -6°C. My sme tam išli ako support team, niektorí mali aj transparent a musím zložiť klobúk dole aj pred našou kamarátkou, ktorá sa tejto výzvy nezľakla a svoj trest vykonala presne tak, ako mala. Najväčší zážitok z toho mali asi ľudia, ktorí si len tak popíjali punč a zrazu medzi nich vbehlo dievča v spodnom prádle. Veru pekné zakončenie bežeckého odpoludnia a príjemné naladenie na zvyšok dňa.

Uzatvorili by ste s kamarátom podobnú stávku?

View Results

Loading ... Loading ...

Fotografie boli zverejnené so súhlasom aktérky.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár