Chcem sa zoznámiť, čo teraz?

Autor: | Publikované v kategóriach Láska, vzťahy, sex Žiadne komentáre

Presný návod čo robiť a čo hovoriť nikomu z vás nedám. Aj keby som to chcel, je to nemožné, pretože nikdy nenasimulujem všetky možné situácie, ktoré môžu nastať. A navyše by som vás pripravil o to najkrajšie. To je radosť zo zvádzania.

Zabudnite na internetové zoznamky

Áno, viem, že je to moderné a mnohí ľudia si našli svoju životnú partnerku, manželku, milenku práve vďaka zoznamke (v našich končinách najmä vďaka pokecu). Podľa môjho názoru je to zbytočne zložité a percento úspešnosti oproti zoznámeniu naživo je mizivé. Hovoríte si, že mi muselo asi preskočiť, keď som toto napísal. Tak sa poďme pozrieť na to, čo hovoria čísla.

Ak ste chalan a napíšete na pokeci 10 slečnám, tak veľká väčšina z nich vám vôbec neodpíše. Možno tak 2-3. Prečo je to tak? Vžite sa do úlohy tej slečny. Denne dostáva takýchto správ od neznámych chalanov viac než dosť. Rátajú sa na desiatky. Takže pokiaľ nie ste niečim originálni, máte proste smolu. Z tých zvyšných, ktoré vám odpíšu, čo si myslíte koľko z nich sa vám podarí vytiahnuť aspoň na prvé rande? Ak to bude aspoň 1, tak ste úspešní.

Ak ste dievča a vyzeráte aspoň trochu k svetu, budete sa tešiť na internete pomerne veľkému záujmu. Ak hľadáte nezáväzný sex, máte vyhraté. Ak ale hľadáte dlhodobý vzťah, bude to trochu ťažšie. Pomerne veľa správ, ktoré dievčatá dostávajú, sú s erotickým návrhom a tie ostatné sú vo väčšíne prípadov od chalanov, ktorí si zatiaľ netrúfajú osloviť dievča osobne. Z toho vyplýva, že vás nebudú vedieť zaujať natoľko, aby ste nad daným chalanom uvažovali ako nad potenciálnym partnerom.

Aké je najlepšie miesto na zoznámenie?

Tu je odpoveď veľmi jednoduchá. Ideálne miesto neexistuje. Každému vyhovuje niečo iné a cíti sa ako ryba vo vode v inom “teréne”. Ak vám vyhovujú internetové zoznamky, kľudne sa ich držte, ale vedzte, že som vás varoval. Pozrime sa teraz ako je to s číslami v prípade, že naberiete odvahu a oslovíte náhodné dievča niekde v škole, na ulici, v kaviarni, vo vlaku, v čakárni u lekára, …

Povedzme, že oslovíte rovnaký počet, to je 10 dievčat. Každé z tých dievčat bude musieť nejak zareagovať. Pozor, aj ignorácia je reakcia. Hovorí nám, že toto dievča nie je vhodné na zoznámenie. Napokon ona prišla o tú možnosť spoznať úžasného chalana a ďakujte osudu, že vám to povedal hneď na začiatku. Takáto reakcia ale nie je bežná a dostanete ju skôr vo výnimočných prípadoch. Pokiaľ dané dievča oslovíte najakou normálnou vetou, väčšinou dostanete aj normálnu reakciu a hlavne budete prekvapení, ako rady sa dievčatá rozprávajú. Naozaj sám som tomu neuveril, pokiaľ som to nevyskúšal.

Ale ja sa bojím niekoho len tak osloviť

Dokážete ísť do malých potravín a vypýtať si od predavačky chlieb alebo rožky? Som si istý, že každý z vás toto zvládne. Dokonca aj v prípade, že za pultom stojí 18 ročná štíhla brigádnička, ktorá vyzerá ako modelka z titulnej stránky časopisu. Je nejaký rozdiel, keď sa bavíte takto s predavačkou v obchode a so slečnou, ktorú chcete zbaliť? Samozrejme, že áno. V tom prvom prípade vám o nič nejde, ste uvoľnení a všetko ide samo od seba. V druhom prípade máte srdce niekde v krku, neviete, čo máte hovoriť a najradšej by ste boli niekde na druhom konci sveta. Ja si dovolím tvrdiť, že v tom nie je žiadny rozdiel, v obidvoch prípadoch predsa len komunikujete, len témy vašich rozhovorov sa líšia.

Dobrá správa je, že nikto učený z neba nespadol a všetko, dokonca aj to, ako zbaliť dievča svojich snov, sa dá naučiť. Chce to len trochu cviku a odhodlania. Nemusíte to samozrejme robiť, keď nechcete, ale potom sa asi budete musieť uspokojiť s tým, čo vám život do cesty prinesie alebo s tou slečnou, ktorá na vás tak nejak ostane. A to dúfam nechcete.

Na záver si dovolím jednu myšlienku, na ktorú som prišiel vďaka jednej kamarátke. Sťažovala sa mi, koľko správ dostáva každý deň na pokeci a aký majú niekedy úchylný obsah. Poradila mi, nech si skúsim založiť ženský nick aj ja. Tak som urobil pokus. Dal som si na profilovku peknú blonďavú slečnu a prihlásil sa do miestnosti. Prvá správa prišla hádam do 5 minút a potom chodili ďalšie v pravidelných intervaloch. To som nenapísal na sklo vôbec nič. Väčšina správ obsahovala len obyčajné “ahoj” alebo “nepopíšeš?”. Nuda. Niekoľko z nich obsahovalo návrh na sex-stretko. Ale chcel som povedať tú myšlienku. Je až neskutočné, že žiadny chalan nemá problém napísať babe na pokec a pritom po uliciach chodí každý deň toľko krásnych dievčat, ktoré len čakajú na to, že ich niekto osloví. Čo myslíte, kde máte menšiu konkurenciu?

Obrázky: http://www.isifa.comhttp://heartglo.blogspot.sk/2010/08/10-easy-flirt-tips.html

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár