New Zealand – List 17

Autor: | Publikované v kategóriach New Zealand Žiadne komentáre

20. Január 2009 (Utorok)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Znova cez QUEENSTOWN, mesto má dobrú polohu, všetky cesty v tejto oblasti ho pretínajú. A my sa znova zastavujeme vo FERGBURGER na obrovskú porciu hranoliek, keďže pomaly prechádzame na šetriaci mód, aby sme sa do študentského rozpočtu vošli. Kupujeme 12-pack Tui, na ten sa vždy peniaze nájdu. Ďalší stop robíme v TE ANAU, je to príjemné miesto na nákup, a pokračujeme k MILFORD SOUND. Cestou si po telefóne bukujeme zajtrajší MILFORD SOUND CRUISE výlet loďou.

Je zaujímave ako musíme ísť autom 400 km dookola, keď pešky cez kopce po ROUTEBURN TRACK je to niečo okolo 30 km, je to chodník na 2 až 3 dni (15 hodín šlapania), ale extrémisti zvládajú aj za 1 deň. Chodník končí na ďalšej strane v THE DIVIDE. Jednou alternatívou pre milovníkov chôdze môže byť, že šoféra pošlete naokolo cez QUEENSTOWN a TE ANAU a stretnete sa na druhej strane hôr, práve tu v THE DIVIDE.

Posledných 80 kilometrov prechádzame množstvom postranných kempov popri ceste, nazvime ich nezariadené kempy, majú totiž len jednoduché vécko, lavičky na sedenie a miesto na oheň v zákrytoch. Bočíme do každého takéhoto kempu na obhliadku, chceme si vybrať ten najlepší. Rozhodujeme na základe polohy, najlepšie ďalej od hlavnej cesty, s pekným ohniskom, bez ľudí a s potôčikom. Vyberáme si CASCADE CREEK a tak vyplňujeme formulár, ktorý je vždy pripravený na príslušných miestach. Jeden ústrižok nechávame za oknom v aute a obálku s peniazmi vhadzujeme do schránky. Takýmto spôsobom sa platí v nezariadených kempoch v národných parkoch. V týchto končinách pýtajú 5 dolárov za osobu. Doteraz sa nám darilo úspešne vyhnúť plateniu na niektorých miestach. Keďže je sezóna a obálky sa rýchlo míňajú, nebolo čo vyplňovať. Možnosť ohňa nás natoľko fascinovala, že sme sa vybrali do blízkej osady HOLLYFORD kúpiť klobásky. Je tu super prostredie a taký zlatý obchod, ktorého majiteľ je pravdepodobne jediný trvalý obyvateľ dedinôčky. Je tu tiež možnosť zostať na noc, prilahlí kemp nesie názov GUNN’S CAMP a pôsobí veru magicky. My sa však po krátkom nákupe vraciame späť a chystáme drevo na oheň, zatiaľ čo sa pomaly klobásky rozmrazujú a v potoku sa chladia pivká. Vonku je celkom zima, sotva 10 °C.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár