New Zealand – List 3

Autor: | Publikované v kategóriach New Zealand Žiadne komentáre

6. Január 2009 (Utorok)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Krásne ráno, začína sa zohrievať zem, rosa mizne. Každodenná ranná rutina ala konzerva nám užitočne kráti chvíľku, kým stan preblesknú lúče Slnka a zbavia ho drobných kvapiek. Balíme a vyrážame k majáku CAPE REINGA, ten je možné vidieť z mora z diaľky 35 kilometrov. Dnes máme pred sebou ešte veľa kilometrov, preto si dávame len 2 hodinky prechádzku po skalnatých útesoch vo výške 100 až 150 metrov.

TE PAKI SAND DUNES je miesto, kde nás čaká trošku adrenalínovej zábavy. Vyjsť na veľkú dunu dáva zabrať. Piesok drží pod kontrolou každý krok a zosuva ma dole. Ťažká je cesta na vrchol, ale stojí za to. Spustiť sa na surfe dole chce málinko odvahy a potom už len držať rovnováhu a naberať rýchlosť. Pekný zážitok, zrovnateľný s krátkou lyžovačkou.

Po piesočných dunách stále myslíme na piesok a tak hybaj zajazdiť si rally na veľkú nekonečnú pláž NINETY MILE BEACH.

V tejto oblasti na severe je zaujímavé jedno originálne miesto, kde sa spracúva drevo KAURI. Obrovské kusy dreva sú vyťažené z bahnísk, drevo tak dokázalo prežiť 45 000 rokov bez porušenia. Miestni rezbári z neho dokážu vyrobiť naozaj všetko. KAURI má vysokú hodnotu, ráčte kúpiť stôl za 10 000 dolárov, alebo gauč vyrezaný z jedného kusu dreva za 55 000 dolárov. Drevo má peknú vôňu aj farbu, je dokonale vysušené a tak ľahké. Všetko sa spracúva v THE ANCIENT KAURI KINGDOM vo fabrike blízko AWANUI.

Smerom na juhovýchod stíhame ešte jednu vyhliadku. Pozrieť si živé KAURI stromy v OMAHUTA FOREST. Cesta lesom a kopcami dáva pocit, že design prírody bol dokonale navrhnutý. A ja už viem, kde sa inšpirovali tvorcovia Need For Speed. Terén je na každom kroku členitý a strmý. Slnko zapadá, nás čaká veľmi dlhá cesta, ktorú už dnes nedáme a tak uvidíme, kde nás spánok zastaví na trase WHANGAREI – AUCKLAND – HAMILTON. S menšími zdržaniami a McDonaldom to čoskoro zapichávame na neobývanom odpočívadle po ľavej strane cesty, tabuľa ukazuje AUCKLAND 91 km. Je niečo po polnoci a auetko sa mení z izby na krpatú, ale predsa obývačku.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár