New Zealand – List 4

Autor: | Publikované v kategóriach New Zealand Žiadne komentáre

7. Január 2009 (Streda)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Dostať sa niekde 10 kilometrov za OTOROHANGA nám zabralo 4 hodinky jazdy po mierne nudnej ceste. Hlavne, že sme tu a ideme pozrieť do jaskyne GLOWWORM CAVES, kde žijú svietiace červíky. Jaskyňa je zo začiatku pekne osvetlená, prístup je bezproblémový. Pred 30 000 000 rokov bolo toto miesto pod morom. Jaskyňa je vnútri nádherná a formovaná bola tisícky rokov, keďže vápenec rastie 1 centimeter za 100 rokov. Je tu ticho a super akustika, kto vie spievať, môže si overiť. Dokonca sa tu v minulosti niečo nahrávalo, tak keď niekomu štúdio je málo. Jaskyňu WAITOMO navštívili už milióny turistov. Chodí sa po skupinkách, našu tvorí 20 až 30 ľudí. Po krátkej prehliadke zhasínajú svetlá a všetci držia spoločné ticho, červíky potom krajšie svietia. Za asistencie nášho sprievodcu nasadáme po jednom do malej loďky. Ľudia sedia tichúčko a pozerajú hore na modrofialové svetielka, len ujo stojí a ťahá za natiahnuté laná, ktoré vedú naprieč dierou zaplavenou napoly vodou. Tisícky červíkov nám svietia nad hlavami. Tieto bodky sú posiate po celej jaskyni vo fľakoch tak husto, že pri pohybe v absolútnej čierňave vidieť ako sa prekrývajú obrysy jaskyne nad nami. Pekný výletík a pekne strávených 30 minút.

Na ceste k jazeru LAKE ROTORUA nemôžme minúť OTOROHANGA KIWI HOUSE, vyzerá to tu ako malé ZOO plné vtáčikov, no nás zaujíma KIWI, unikát Nového Zélandu. Je známych 5 typov KIWI, najznámejší je BROWN KIWI. KIWI nesie veľa zaujímavostí. Vajce tvorí pred znesením až 25 percent váhy samičky, no a potom na ňom po celú dobu sedí on. KIWI sa dožívajú do 15 rokov a vo voľnej prírode sa ich odhaduje na 30 000.

Mesto ROTORUA, alebo skôr nejaké centrum pre turistov vedľa jazera, je plné príležitostí a zábavy, vyberáme si z veľkého množstva atrakcií a aktivít v info centre. Ak máte peniaze, môžte tu stráviť celé týždne a mať nabitý každý deň. Je 18:00, do zotmenia už veľa času nezostáva, rezervujeme nejaké akcie na ďalší deň a pozeráme ešte internet. Vyberáme sa hľadať kemp, kde to rozložíme. Mesto má veľa kempov, hneď v prvom nás nemôžu zobrať lebo sú plný, ale doporučujú ďalší čo by kameňom dohodil a tak prichádzame do COSY COTTAGE INTERNATIONAL HOLIDAY PARK, malý park pre vany, stany, ale je tu aj pár buniek a bytov. Kemp je zariadený parádne. Dokonca je tu vyhrievaný bazén a vyhrievaná zem. Sme hneď vedľa jazera LAKE ROTORUA. Keďže je tu aj gril, vyberáme sa na nákupy. Treba vystriedať konzervy za riadny kus mäsa, keď je vhodná príležitosť. PAK’N SAVE je naozaj lacný obchod a ceny za pivo sú tu nebeské.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár