New Zealand – List 5

Autor: | Publikované v kategóriach New Zealand Žiadne komentáre

8. Január 2009 (Štvrtok)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Čaká nás prvý a posledný nabitý deň tu v ROTORUA, keď chceme ešte obehať Nový Zéland kolom dokola. Priamy ranný krok vedie do FAT DOG BAR na kávu a raňajky, porcie sú veľké a káva hotové umelecké dielo. Znova sa vraciame do informačného centra, kde sa dá naplánovať naozaj všetko vďaka perfektne organizovanému informačnému systému, rezervovaniu a prepojeniu s ďalšími turistickými centrami. Pracovnici sú maximálne ochotní a vedia odpoveď už v polovici hoc najdivnejšej otázky. Pozerám v telke zavesenej v rohu predpoveď počasia. 25 °C cez deň a 14 °C v noci ukazujú na dnes. Púšťame sa na cestu, tá je pre dnes kolečko po brehu LAKE ROTORUA.

Na druhej strane jazera zastavujeme pri aktívnych geotermálnych prameňoch HELLS GATE, vstupenku sme dostali včera ako darček k dnešnému večernému vystúpeniu. Zastavujeme na parkovisku pred bránami, otvorím dvere a hla, vzduchom sa šíri vlna záprdkov tak silná, že akýkoľvek prd je namieste porazený. Prechádzka pomedzi vriace jazierka vedie po presne vyznačenej trati, zísť je zakázané alebo vás aspoň tabuľky upozorňujú na vlastné riziko, ale kto by sa nechcel dotknúť a priblížiť? Najhorúcejšie časti majú až 145 °C, ale väčšinou sa to chová do 100 °C, veď ona vriaca voda len ťažko dá viac.

Aby nám stačilo vajcovej pary, vyberáme sa ešte na ďalšie miesto WAI-O-TAPU THERMAL WONDERLAND, je to najväčšia časť aktívneho hydrotermálneho systému vulkanickej zóny TAUPO. Niektoré zdanlivo malé jazierka môžu mať hĺbku aj 60 metrov.

Je 16:00 a my sa náhlime späť do kempu. Zastavujeme sa znova v obchode PAK’N SAVE, kde je lacný a veľký výber. Je večer, čakáme v kempe pri ceste na autobus, ktorý nás má vyzdvihnúť na večernú akciu TE PO INDIGENOUS EVENING EXPERIENCE. Dá sa tu vidieť kultúra MAOROV a zapája sa každý, ženy sa učia divné tance s nejakými predmetmi a muži zasa klasiku HAKA tanec. Po krásnom kultúrnom zážitku nasleduje večera, kde sa všetci riadne najedia spôsobom zober si čo chceš a koľko len chceš, pripomína mi to našu recepciu. A výber je hojný od morských jedál po šaláty, torty, ovocie, zmrzliny. A napokon dorážka, ešte jedna jazda vláčikom pozrieť si gejzír “vajčák”.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár