New Zealand – List 8

Autor: | Publikované v kategóriach New Zealand Žiadne komentáre

11. Január 2009 (Nedeľa)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Polhodinka do prístavu bola rýchla. Príjemný zážitok sa nám dostáva, keď pri prekročení rýchlosti nad 120 km/h policajt len prstom z okna pohrozí, no veru krásna to forma napomenutia. Stíhame Ferry 9:00, prišli sme skôr, tá naša odchádza až 10:35, no vďaka voľným miestam sa dostávame hladko na palubu a tak sa nám darí ušetriť čas. INTERISLANDER sa rozbieha a 95 kilometrov trajektom trvá 3 hodinky. Čas trávime prevažne v bare a pozeraním telky. Welcome to PICTON na južnom ostrove, JAMES COOK tu bol v roku 1770, nadmorské výšky okolitých kopcov sú už očividne bližšie k oblohe v porovnaní so severným ostrovom, je obed a teplota 20 °C. Náladu mi práve zdvihli dve krásavice, ktoré núkajú Red Bull priamo z reklamného autíčka. Analyzujeme okolie a zvažujeme, že najlepšie bude dostať sa dnes a svoje batohy zložiť v oblasti jazera LAKE ROTOITI.

Prechádzame vinicami v okolí RENWICK. Zastavujeme, aby sme testli nejaké vínko, prípadne si doniesli domov kúsok známej oblasti MARLBOROUGH.

A tak sme sa nejako dostali až sem do kempu v SAINT ARNAUD. Informácie sú už zatvorené, aj keď je ešte vonku svetlo, z plániku na dverách dokážeme však vyčítať, ktoré pozície v kempe zostali voľné. Zapáčila sa nám strana KERR BAY, kde sa stanuje blízko jazera. O necelú hodinku stretávame správkyňu, ktorá čaká na oneskorencov a vyberá poplatky. Viacero turistov prišlo takto neskôr, ale miesto sa našlo pre každého. Jazero je položené medzi vysokými kopcami, dajú sa požičať kanoe a tiež je tu super rybačka.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár