Pár zážitkov z cesty do Nemecka

Autor: | Publikované v kategóriach Cestovanie, Zaujímavosti Žiadne komentáre

Pred pár dňami som navštívil Nemecko. Bola to pracovná cesta, ale okrem práce sme sa boli aj zabaviť vonku. Rád si všímam nezvyčajné alebo zaujímavé veci okolo seba. Niekedy sa mi zdá, že ich priťahujem. Ináč tomu nebolo ani teraz a ak aj vy máte radi nejaké “drby” alebo vás zaujíma ako to vyzerá za hranicami Slovenska, nenechajte si ujsť pár mojich zážitkov.

Karlsruhe je mesto na západe Nemecka, kde žije približne 300 000 obyvateľov. Keď porovnám piatkový nočný život so Žilinou, tak musím povedať, že tu to žije omnoho viacej. Veľa mladých ľudí vonku, v baroch, miestnych krčmičkách a na diskotékach. My sme tiež navštívili takú miestnu krčmičku, kde vyrábajú aj vlastné pivo. Doniesli mi ho v litrovom pohári. Takých litrákov bolo všade okolo hrozne veľa. Atmosféra bola perfektná a páčilo sa mi aj to, ako si ľudia vedia spraviť srandu sami zo seba.

Prvá príhoda v tomto bare sa stala, keď sa jeden chlapík snažil prejsť cez presklené dvere. Postavil sa, že ide na WC a zrazu tresk. Odrazil sa od skla. Ten náraz bol taký, že si to všetci naokolo všimli a začali sa na tom smiať. Chlapík sa o chvíľu vrátil z WC a všetci naokolo sme mu začali tlieskať. On vyzeral tak, že si nepamätal, čo sa vlastne stalo. Myslím, že jeho kamarát, s ktorým sedel pri stole, mu to rád porozprával. Občas sa našiel niekto, vrátane mňa, ktor pri odchode akože narazil do tých dverí, aby mu pripomenul, že si má nabudúce dávať pozor. Všetko zobral v pohode a s úsmevom. Užíval si svojich pár minút slávy.

Druhá príhoda je skôr taká zaujímavosť taktiež z tohto baru. Budova mala niekoľko poschodí a keď chcel ísť niekto na WC, mohol ísť pekne po schodoch, alebo využiť šmykľavku a dostať sa o 2 poschodia nižšie. Je zaujímavé vidieť dospelých ľudí, ktorí sa šmýkajú v bare a ešte si z toho robia srandu. Niečo podobné by sa určite uchytilo aj u nás.

Čo by sa u nás naopak určite neuchytilo, je perfektný nápad na predaj kvetín. Niektorí ľudia pestujú na lúkach kvety a vedľa majú nádobu na mince. Funguje to tak, že ak si chce niekto odtrhnúť kvet, môže tak urobiť a nechá v tej nádobe peniaze. U nás by to dopadlo zrejme tak, že majiteľ by skončil bez kvetov, bez peňazí a ešte možno aj bez nádoby.

Toto sú teda moje príbehy za pár dní, ktoré som v Karlsruhe strávil. Ktovie, nabudúce možno opäť niečo pribudne.

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár