Prečo ste stále sami?

Autor: | Publikované v kategóriach Láska, vzťahy, sex Žiadne komentáre

Niekedy ma udivuje, koľko ľudí v mojom okolí nemá partnera. Nie sú škaredí, ani hlúpi, naopak všetci sú v niečom šíkovní a niečim zaujímaví. A navyše sú vo veku, v ktorom nie je problém stretnúť niekoho a pomerne ľahko s ním nadviazať známosť. Tak v čom je háčik?

Samozrejme niektorí z nich sú sami, pretože im to jednoducho tak vyhovuje. Sú ešte mladí, nepotrebujú sa viazať a nechávajú si tak otvorené možnosti. Dievčatá tak majú postarané o stálych nápadníkov a chalani si môžu vybrať a odísť z akcie domov každý týždeň s niekým iným. Nie nadarmo sa hovorí, že keď sa žena vydá, vymení pozornosť všetkých mužov za nepozornosť jedného.

Je tu ešte druhá skupina ľudí a je jedno, či sú to chalani aleby baby. Do tejto druhej skupiny budem pre jednoduchosť zaraďovať tých, ktorí sú sami, hoci by si radi niekoho našli a aj tých, ktorí síce naoko hovoria, že im vyhovuje byť samým, ale vo vnútri sami seba klamú. Títo ľudia túto vetu používajú ako obrannú rekaciu pred okolím na otázku, prečo nikoho nemajú. Hlavne baby často počuť hovoriť, že im to vyhovuje, ale tu mám pre vás, chalani, malý preklad do mužského jazyka: Daj mi pokoj, nezaujal si ma (zatiaľ) dostatočne na to, aby som uvažovala o tebe ako o partnerovi.

A čo teda títo ľudia robia zle, keď sú stále sami, hoci sami byť nechcú? Odpoveď je častokrát veľmi jednoduchá. Robia stále to isté. Stále sa stretávajú s tými istými ľuďmi, chodia do toho istého krúžku, tou istou cestou, hovoria tie isté veci, konajú stále tie isté činy (a robia chyby). Stále znova a znova. Majú stále rovnaký postup, ale očakávajú, že dosiahnu iný výsledok. Uvediem dva príklady pre lepšiu predstavivosť.

1. príklad (pre ľudí, ktorým sa lepšie chápe logicky): Zadávam do počítača údaje a počítač mi dá nejaký výsledok. Keď zadám 1+1, stále dostávam ako výsledok 2. Na to aby som dostal 3, musím zmeniť to, čo zadávam. Ináč stále dostanem len k 2.

2. príklad: Na to, aby som upiekol koláč, potrebujem určité suroviny. Napríklad na jablkový koláč potrebujem jablká. Keď budem ale stále pridávať tie isté suroviny, vždy dostanem z toho len ten jablkový, nikdy to nebude napríklad slivkový.

Už niekoľko rokov chodím tancovať salsu. Keď to niekomu spomeniem, stáva sa, že nad tým zajasá, aké perfektné miesto na zoznámenie to je. A má pravdu. Naozaj tam človek môže spoznať zaujímavých ľudí a nadviazať nové priateľstvá. Pri troche šťastia si určite aj niekoho nájsť. Prečo je však toľko ľudí stále samých, hoci mnoho z nich tam začalo chodiť práve za tým účelom, niekoho si nájsť? Keď sa na to pozrieme podrobnejšie, zistíme, že človek len vymenil svoje okolie. Začal napríklad chodiť na kurzy, lenže potom začali spolu chodiť ešte aj na diskotéku, lyžovačku, do kina a na rôzne iné akcie. Stále tá istá partia, tí ístí ľudia. Stali sa z nich dobrí kamaráti. Lenže kamaráti spolu netvoria partnerský zväzok.

Problémom väčšinou býva, že človek je pohodlný a myslí si, že veci sa akosi samé od seba stanú. Baby hovorievajú to, že musia byť s chalanom najprv kamaráti a potom sa stanú partnermi. A neskúsení chalani im na túto lož pristanú. Baby si to bohužiaľ neuvedomujú, že klamú. Keď je baba s niekým kamarátka, tak je to preto, že jej to tak vyhovuje. Nechce na tom nič meniť. Pokiaľ by to náhodou nevyšlo, tak stratí predsa človeka, ktorému môže všetko povedať. Chalan, ktorý na takúto rolu, pristúpil, sa snaží pre tú babu urobiť všetko na svete a tým sa dostáva ešte hlbšie do škatulky s nápisom “skvelý kamarát”. Potom je rozčarovaný, keď príde niekto iný, začne s babou flirtovať (pozor nezamieňať s výrazom zhadzovať ju a dokazovať si aký som ja šampión) a ona s ním o týždeň začne chodiť, ani sama nevie prečo. Spomeňte si na vetu zo začiatku: “Som sama, lebo mi to tak vyhovuje.”. Aký bol jej preklad, chalani?

Ak chcete získať partnerku, nepôjde to určite samé od seba, nestane sa to ani pokiaľ budete stále robiť to isté. A ak sa vám dlhodobo nedarí, nepôjde to ani hneď a ľahko. Najprv musíte zmeniť pár návykov a hlavne výjsť zo svojej komfortnej zóny. Spraviť niečo, z čoho vám bude spočiatku možno zvierať hrdlo a na čo nie ste zvyknutí. Chvíľu to bude trvať, ale odmena určite stojí za to. Ako na to si ukážeme v niektorom z budúcich článkov.

Zdroj obrázkov: http://wallpaperpassion.com/download-wallpaper/6158/plyaing-couple-wallpaper.htmlhttp://www.smh.com.au/lifestyle/life/mismatched-libidos-20121219-2blvu.html

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár