SHato & Paul Rockseek

Autor: | Publikované v kategóriach Zaujímavosti Žiadne komentáre

Toto je prvý článok z jednej z mojich obľúbených kategórii a tou je tanečná hudba a trance. Rád by som tu občas pridal nejaké informácie a odkazy na piesne, ktoré sa mi páčia. Dnes začnem na domácej scéne a to československým duom SHato & Paul Rockseek.

Príbeh, ako som sa dostal priamo k ním je dosť zaujímavý. Evidoval som, že takéto duo existuje, ale vôbec ma nenapadlo to, že sú z Čiech a zo Slovenska. Nedávno k nám nastúpil nový kolega a boli sme spolu na obede. Začal som vyzvedať, čo sa mu páči a veľmi som sa potešil, keď spomenul práve trance. Neskôr som sa dozvedel, že on sám niečo aj tvorí a potom som zistil, že som jeden ich track už počul aj v rádiu.

Práve Wonderfooled je jeden z ich najúspešnejších. Nádherný track, z ktorého cítiť energiu počas celej dĺžky. Hrali ho už mnohí svetoví DJ vo svojich show. Spomenúť môžem Duderstadt, Armin van Buuren, Markus Schulz, Ferry Corsten. Taktiež bol zvolený za nahrávku týždňa od Above & Beyond v ich rádio show Trance Around The World #369 (ako prvý interpret z Čiech a zo Slovenska) a umiestnil sa na http://www.beatport.com na mieste č. 5 v rebríčku predajnosti trancu.

Práve na Beatporte bola svojho času v rovnakom rebríčku na mieste č. 1 umiestnená nahrávka Crypoint

Popri remixoch Depeche Mode, Linkin Park a Diddy (aka P.Diddy aka Puff Daddy) má táto dvojica na svojom konte aj niekoľko svojich singlov. Spomeniem ešte dva, ktoré sa mne osobne páčili.

Nasledujúca skladba, Fridate, je zaujímavá tým, že hlas, ktorý v ňom počujete, patrí Paulovi Rockseekovi.

Mnoho ich trackov podporujú rôzni svetoví DJ a niektoré z nich aj hrávajú vo svojich show. Dúfam, že aj vám sa aspoň niektoré z nich páčia. Ja im veľmi fandím a budem rád, ak naša hudobná scéna bude aj naďalej prinášať kvalitný trance, ktorý sa dokáže presadiť aj v zahraničí.

Oficiálna stránka SHato & Paul Rockseek – http://www.shatoandpaulrockseek.com

Obrázok je zverejnený so súhlasom interpretov.

 

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár