Štafeta tímu Nehnevajsa.sk sa zúčastnila maratónu

Autor: | Publikované v kategóriach Šport Žiadne komentáre

Minulý víkend sa konal bratislavský maratón, na ktorom nechýbala ani štafeta tímu Nehnevajsa.sk v zložení (v poradí v akom sme bežali) Peter, Jenny, Majka a Vašek. Cesta na tento maratón bola zaujímavá a zase platí to, že toto jednoducho nevymyslíš, to je život.

Pôvodne sme sa mali zúčastniť úplne iného maratónu a to vo Viedni. Bohužiaľ na ten bolo hrozne veľa záujemcov a pre nás už nezostalo miesto. Hľadali sme alternatívu, ktorá nie je príliš ďaleko a nie je finančne náročná. Ďalšou zmenou bolo zloženie našej štafety. Pôvodne mala s nami bežať iná kamarátka, Janka. Boli sme už presne dohodnutí aj na čase odchodu zo Žiliny, no ráno pred 5 som dostal SMSku, že je chorá a nejde s nami. Rozhodli sme sa ísť aj tak, hoci sme ešte nevedeli, či vôbec pobežíme. Prvou alternatívou bolo, že jeden z nás by zabehol 2 úseky. Nakoniec sa Majka rozhodla, že pobeží jeden úsek aj ona. Bola tak hodená do vody a musím povedať, že svoju úlohu zvládla na jednotku.

Počasie nám veľmi neprialo. Táto zima je veľmi dlhá a stále akoby nechcela odísť. V čase vypĺňania prihlášky som dúfal, že na juhu už by mohlo byť jarné počasie a možno si oblečiem aj krátke nohavice. Realita bola taká, že teplota sa pohybovala okolo nuly a ráno poletoval aj sneh. Kto si však niekedy skúsil, aké to je behať v zime, musí mi dať za pravdu, že počas behu vám je horúco a je jedno, že okolo sú aj mínusové teploty. Nesmiete len po behu zabudnúť na to, že sa treba prezliecť do suchého.

Ako sa nám ráno v tej zime veľmi nechcelo behať, tak každý z nás mal po behu príjemný pocit a bol plný energie. Behu sa zúčastnilo niekoľko tisíc ľudí a tú atmosféru jednoducho musíte zažiť. Je jedno, aké podujatie to je. Pri behu máte tú výhodu, že robíte niečo pre svoje telo, zvyšujete si kondíciu a určite ste po behu aj šťastnejší. Vyplavujú sa vám totiž endorfíny, čo sú hormóny šťastia.

Oragnizátori pripravili peknú a zaujímavú trať, ktorá viedla okrem iného aj cez staré mesto a popod Michalskú bránu. Práve tento najkrajší úsek si mohla užiť naša prvobežkyňa, Majka.

Počas pretekov nám robilo najväčší problém odovzdávanie štafety. A nielen nám. Bolo tam takmer 300 štafiet a keď sme dobehli na miesto odovzdávky, bol dosť veľký problém nájsť medzi tým množstvom ľudí práve člena tej svojej. Mne to trvalo asi minútu, ale viem o niektorých, ktorým to trvalo aj 3 minúty. Do ďalšieho preteku si budeme musieť dohodnúť nejaké poznávacie znamenie.

Napriek tomuto handicapu sme skončili na celkovom 103. mieste, čo bol pomerne slušný výkon, keď zohľadníme všetko, čo tomu predchádzalo a aj to, že bežecká sezóna ešte iba začína. Dúfam, že týchto pár postrehov a záberov z behu sa vám páčilo a motivovalo vás k tomu, aby ste sa niektorého behu, ktoré sa konajú počas celého roka, zúčastnili s nami. Všetky bežecké podujatia môžete nájsť napríklad na http://www.behame.sk/. Tento rok ich máme v pláne ešte zopár. Budeme veľmi radi, pokiaľ si prídete s nami zmerať svoje sily a hlavne ak bude dobrá nálada. Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a spraviť niečo pre seba.

Zdroj (mapa trate): https://bratislavamarathon.com/

Komentáre

komentárov

Pridaj komentár